שירות 24 שעות ביממה

ביובית

שירות 24 שעות | הגעה עד 25 דקות

לא תאמינו, אבל כשמה כן היא, ביובית היא כלי אשר משמש בעיקר לטיפול במערכת הביוב. ניתן להשתמש בה לשימושים שונים. במאמר הבא נגע במהותה של הביובית, הסוגים השונים שקיימים ושימושיה המרכזיים.

 

מה זו ביובית?

מדובר משאית קטנה הנושאת ציוד להתמודדות עם בעיות במערכות ביוב גדולות. מותקנים עלייה אמצעי צילום שונים לטיפול בבעיות ביוב, כמו סיב אופטי ומצלמה לצורכי מיפוי מערכת הביוב מבפנים ואיתור התקלה. הכלי המרכזי שלה הוא צינור מים בלחץ גבוה (גרניק). משאית הביובית מופעלת ע"י אינסטלטור מקצועי ושימושו המרכזי הוא פתיחת סתימה בביוב ולנקות את הצינורות. כלי נוסף שמחובר לביובית הוא משאבה עוצמתית המחוברת אל מיכל שאיבה גדול. משאבה זו נועדה לנקז נוזלים מיותרים ופסולת מוצקה. הביובית משמשת לטיפול בכל תקלה שהיא במערכת הביוב, ולטיפולי תחזוקה שוטפים למניעת תקלות אפשרויות. ישנם סוגים שונים של ביוביות, והם משתנים בהתאם לעוצמת השאיבה וגדלים מותאמי משימה.

 

תמונה של ביובית
משאית ביובית

 

פתיחת סתימה בביוב עם משאית ביובית

אחד הדברים המשפיעים ביותר על היכולות של הביובית הוא הנעת העזר של הכוח השואב. כוח שאיבה שמבוסס על מנוע דיזל יהיה יעיל בשאיבות בסדר גודל בינוני. כאשר זה מגיע למשימות מאתגרות יותר יהיה צורך במנוע חזק יותר. דוגמה לכך היא משאבה המונעת על בסיס PTO (יציאת כוח), שתהיה יעילה במיוחד למקרים מורכבים של סתימה בביוב. בהתאמה, כמדובר במנוע עוצמתי בדרך כלל גם שואבים יותר. לכן, יחד עם עוצמת שאיבה גדולה יותר יהיה צורך גם במיכל שאיבה גדול יותר.

 

גודל לא קובע

בעוד הביובית הקלסית מיודעת בעיקר למקומות גדולים, ישנן ביוביות ייעודיות לטיפול במוקמות קטנים יותר, בינהם אפשר למצוא חניונים תת קרקעיים או ופירי מעלית. במרבית החניונים התת קרקעיים יש תקרה נמוכה יחסית, ומאחר וחניון תת קרקעי יהיה קשור למתחם מסויים, טיפול במערכות הביוב של מתחם הקניות\קניון הנמצאות בדרך כלל מתחת לחניון, עלול להיות מסובך לביובית הנפותה. בשביל מקרים כאלה בדיוק, קיימת ביובית נמוכה שמותאמת במיוחד לכניסה למקומות נמוכים במיוחד, בלי לפגוע ביעילות הביצועים שלה.

בנוסך לכל אלו, הביובית מתאימה גם לשאיבה שירותים כימיים, שאיבת הצפות, שאיבת בורות שומן וספיגה ועוד.

צריכים אינסטלטור בחולון או בכל איזור המרכז והשרון לשירות של פתיחת סתימה בביוב? התקשרו עכשיו לייעוץ 24/7 חינם!